poniedziałek, 8 czerwca 2015

Pierwsza dama a może celebrytka?!Pierwsze kobiety polityki- celebrytki?
24 maja 2015 roku odbyła się druga tura wyborów na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, udział wzięło dwóch kandydatów obecny prezydent Bronisław Maria Komorowski ,oraz Andrzej Sebastian Duda. Wyniki wyborów wywołały one ogromną burzę komentarzy w całych social mediach i nie tylko.  Poruszając się komunikacją miejską następnego ranka, można było spotkać wiele różnych komentarzy , oprócz tych pozytywnych pojawiały się także i te obraźliwe. Wygrał je Andrzej Duda z przewagą głosów zdobywając  52 proc. ,  Bronisław Komorowski zdobył 48 proc.
Media rozrywkowe takie jak Pudelek, Ploteczek czy Kozaczek- czyli znane  w Polsce portale plotkarskie zainteresowały się nie tylko samą osobą nowego prezydenta, ale także jego żoną-Agatą oraz  20-letnią córką Kingą.  Ostatnie statystyki Google Trends, pokazaly,że Polacy interesują się nowymi pierwszymi damami bardzo chętnie.
Żona Agata, czyli obecnie nowa pierwsza dama, robi wrażenie spokojnej, opanowanej jak i również inteligentnej i oczytanej kobiety tak jest wizerunek przez specjalistów do politycznego PR-u, jest kreowany. Według  niemieckiej gazety „Die Welt” Agata Duda przypomina Lady Dianę. Podobieństwo jest znaczące, jeżeli spojrzymy na blond włosy i jasne oczy. Pani Agata jest nauczycielką języka niemieckiego w krakowskim liceum.  Jej ojcem jest Julian Kornhauser –poeta, który walczył o prawa obywatelskie, jej dziadek pochodzenia żydowskiego, był więźniem w kilku niemieckich obozach koncentracyjnych.  Informacje tego typu, często są umieszczane,  na wielu portalach i w prasie, aby pokazać pochodzenie i wpłynąć na wyborców, tym ,że nasz pradziad i pradziad żony prezydenta walczyli razem o wolną Polskę. Bardzo szybko informacje o jej życiorysie trafiły na Wikipedię.
20 letnia córka jednak nie jest wcale taką miłą i wspaniałą osobą jaką widzimy na ekranie telewizora i jaką kreują ją media. W Internecie krąży film nagrany z szopki noworocznej z 2013 roku, na którym córka nowego prezydenta w kusej mini i różowym boa wije się na koledze, by po chwili butem przybijać go do sceny. Jak wiadomo, gdy ktoś staje się sławny, nagle wszyscy posiadają i mają kontrowersyjne materiały, a następnie znajdują się w posiadaniu portali plotkarskich. Cytując bardziej poważne media,  portal wpolityce.pl jako jeden z pierwszych nagłówków, które widzimy to „Kinga Duda - jest skromną, autentyczną, budzącą sympatię młodą kobietą - podkreśla specjalista od marketingu politycznego”. Kreowanie wizerunku w polityce, jest bardzo ważną czynnością, aby zyskać poparcie i dotrzeć do największej liczy odbiorców- w tym wypadku Polaków żyjących w kraju, jak i również na emigracji.
Pierwsze kobiety w wielu krajach są celebrytkami, ich kreacje są opisywane w najbardziej znanych modowych magazynach jak Vogue, warto również wspomnieć o księżnej Katherine, której każde wyjście, każda sukienka którą zakładała , wszystkie jej poczynania były śledzone przez miliony kobiet, które chciały wyglądać tak samo jak ona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz